KURZ JÓGA OD A DO Z PRO ZAČÁTEČNÍKY

ZAČNĚTE S JÓGOU OD ZAČTKU SPRÁVNĚ A POZNEJTE ZÁKLADNÍ POZICE, DECH A NÁSTROJ PROTI STRESU.

10 lekcí/ 70 minut/ Tištěné pracovní listy s ásánami/ 2100,-

KOUPIT KURZ ÚTERÝ 17:3O od 13.2.

Chcete začít s jógou a nevíte jak na to? Začněte od začátku správně a pod zkušeným vedením. 

Pokud chcete vědět proč, kdy a jak provádět základní jógové pozice předklony, záklony, rotace, úklony i inverze je tento kurz právě pro Vás. Seznámí vás s dechovými technikami, které podpoří účinek daných pozic, naučíte se i málo praktikovaných 5 tibeťanů a prožijete hluboký klid při jóga nidře - vědomém jógovém spánku.

Na každé lekci budete srozumitelně seznámeni s jednou z očistných technik jógy. Jak přenést tuto moudrost z podložky do běžného života a přispět tak k rovnováze uvnitř i vně může být snazší s dobrým návodem, a proto ke každé lekci budou připraveny pracovní listy pro osobní praxi, která začíná právě za dveřmi jógového studia.

Poklady, které lze objevit na jógové cestě, čekají na poodkrytí. 

Kurz vede: Elin Masopustová


PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

  • Pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, hodně řídí, jsou fyzicky aktivní, běhají po horách. Pro ty, co chtějí rozhýbat, uvolnit a vyživit své tělo.
  • Pro všechny, kteří jsou často ve stresu, mají mnoho povinností, práce a potřebují si odpočinout. Pro ty, kteří chtějí vypnout a naučit se odpočívat.  
  • Je vaším cílem cítit se zkrátka lépe a dopřát si čas pro sebe? Tady se vám bude líbit.

Tento kurz je zejména pro ty, kteří stojí o návrat k bezbolestnému tělu a uvolnění. Pro všechny, které tolik nezajímají meditace, ale stojí především o smysluplný pohyb, protažení, odpočinek a kompenzování rychlého života, plného podnětů, rychlosti a pracovního koloběhu.

KOUPIT KURZ  ÚTERÝ 17:30

POCIT ZAHLCENÍ A STRES

Stres je novodobý zabiják, častá příčina bolestí těla a také poruch naší mysli. Začínat to může tím, že nejsme schopni náš nervový systém přivést do stavu odpočinku, naše tělo ztrácí možnost odpočívat, regenerovat a nechat dobře pracovat náš imunitní systém. To může mít za příčinu nekvalitní spánek a s ním nedostatek procesů uzdravení a slabý imunitní systém, nadváha, bolesti hlavy, nálada nám klesá, stejně jako kvalita našeho života.

Dlouhodobé bytí ve stresu, neodpočívat a být v jednom kole. V tom jsme dnes mistři. Dlouhodobý stres může do budoucna způsobit vysoký krevní tlak, cukrovku a další civilizační nemoci. Dále může přinést  také to, že budeme náladoví, nesví a můžeme se dostat až do stavu úzkostí nebo depresí.

Jóga je skvělým nástrojem jak se se stresem a napětím vyrovnat. Je skvělým prostředkem k uvolnění našeho těla, mysli i nervového systému

KOUPIT KURZ ÚTERÝ 17:30

NÁPLŇ KURZU

1. lekce - Předklonové pozice + očistné techniky Néti + Dhauti Nádi Šodhána 

2.lekce - Úklonové pozice + očistná technika půst a nácvik dechu kapalabhati 

3. lekce - Rotace a jejich provedení + očistná technika nauli 

4. lekce - Záklonové pozice + Arteterapie 

5. lekce - Balanční pozice + očistná technika Mauna a dech Nádi Šodhána 

6. lekce - Jóganidra a dech So Ham 

7. lekce - Hluboký stabilizační systém + Bandhy 

8. lekce - 3 pásy napětí - ramena, Bránice, kyčle + očistná technika pro naše oči i mysl Traták

9. Lekce - Obrácené pozice + teorie Jak podpořit imunitu 

10. lekce - 5 Tibeťanů

KOUPIT KURZ

PRAVIDLA KURZU

V průběhu kurzu je kurzovné z jakéhokoliv důvodu nevratné a nelze převést na kredit. Prosím berte tuto skutečnost na vědomí. Pokud se rozhodnete tuto podmínku neakceptovat, rádi vás přivítáme na otevřených lekcích.

POKUD VÁM LEKTOR ČI KURZ NEBUDE VYHOVOVAT, MŮŽETE SE ROZHODNOUT PRO JINÝ KURZ V NAŠEM STUDIU K VAŠÍ SPOKOJENOSTI.