ŽENA A ZDRAVÉ TĚLO - Jak na diastázu, rozestup břišních svalů, Kristýna Stupková

 

SOBOTA 18.3. 2023, 9:00 - 11:00

REZERVUJTE SI WORKSHOP


 CO TO JE DIASTÁZA A CO MŮŽE ZPŮSOBIT? 

Diastáza vzniká při nadměrném tlaku na vazivo zvané linea alba. Linea alba se nachází na přímém břišním svalu a spojuje pravé a levé břišní svaly. Pokud je vnitřní tlak příliš velký, dochází k oslabení tohoto vaziva, následně čehož již není schopno držet oba břišní svaly pohromadě a dochází k jejich rozestoupení a ke vzniku diastázy.

Rozestoupením svalů se totiž oslabuje opěrný systém zad a orgánů, což může způsobovat vážné zdravotní komplikace do budoucna. Mezi nejčastější patří bolesti zad či problémy s páteří, avšak riziko představují i vznik pupeční kýly, trávicích obtíží či problémů s pánevním dnem.

JSTE PO PORODU NEBO VÁS ČEKÁ?

Pokud Vás po porodu nebo z jiného důvodu trápí rozestup břišních svalů, přidejte se na tento workshop a dozvíte se, jak s diastázou pracovat.

Naučíte se, jak aktivovat břišní stěnu pomocí dechových cvičení a určitých pozic, aby se diastáza rychleji zmenšovala nebo vůbec nevznikla. Zároveň si vysvětlíme, jak cvičit, praktikovat jógu a posilovat s diastázou. Čekají vás cviky z vývojové kineziologie dle profesora Koláře, cviky z pilates a jógy.

Workshopem vás provede Kristýna Stupková - zkušená lektorka skupinových a individuálních lekcí pilates, jógy a metody DNS prof. Koláře, která dokázala pomoct mnoha klientkám .

CENA LEKCE/ 120min: 500,-

REZERVOVAT WORKSHOP

Na tento WS nelze uplatnit kredit.
Rezervaci je možno zrušit nejpozději týden před začátkem workshopu. V opačném případě je storno částka za WS 100%.