SPIRÁLY PRO ŽIVOT A TANEC

"SPIRÁLA je čistý archetyp (pra-vzor) zrodu, růstu, tvoření, materializace i transformace. Pojďme je žít a užívat si jich více v našich každodenních životech. "


Pokud bychom na pohyb ve spirálách pohlíželi jako na jídlo, které vyživuje tělo, spirály  jsou superpotravinou


Na fyzické úrovni pohyb ve
spirálách propojuje různé skupiny svalů, šlach, kloubů a fascií, které se zapojují současně ve více směrech. Využívá pevnou strukturu těla - kostru, uvolňuje svaly i fascie. Udržuje fascie zdravé, pružné a vzájemně kluzké. Pohyb ve spirálách využívá přirozenou sílu gravitace, čímž se stává lehký, pevný, pružný, jasný, rychlý nebo pomalý. Spirály nás navrátí do našich přirozených pohybových vzorců, učí nás využívat a transformovat vnější i vnitřní energii. Principy spirál využívají  bojová umění, současný moderní tanec i nejnovější zdravotní rehabilitace. 

Z pohledu naší psychické struktury, spirály aktivují i nový způsob myšlení, cítění, propojují mozkové hemisféry, zvyšují úroveň vědomí a vnímání.

Kosti mají strukturu spirály. Porodními cestami putujeme ve spirále. Batolata se převalují z břicha na záda a ze zad na břicho přirozeně ve spirále. Naše planeta Země se pohybuje vesmírem ve spirále. Spirála je archetyp, čistý pra-vzor, který byl, bohužel, z naší každodennosti vytlačen lineárním, pravoúhlým a výhradně rozumovým způsobem života.

Přijďte, budeme se dobře bavit, nabijeme svá těla i duši novou energií a sebevědomím, rozhýbeme staré fyzické zatuhliny, emoční i mentální zhmožděniny. Není potřeba žádných zkušeností. Vezměte si pohodlné oblečení - legíny či volné kalhoty, delší triko s dlouhým rukávem, ponožky.

Lektorka Iveta