KURZ JIN A PRÁNA

V jinové józe plyne čas pomalu. Nikam se neženeme a my máme čas prozkoumat ásany
do největší hloubky, z hlediska fyzického, ale i duchovního.

16.2. - 5.3./ 8 lekcí/ 90 minut / 2100,-

Kapacita pouze 8 míst


KURZ JIN A PRÁNA PÁTEK 17:30

Z principu duality víme, že JANG je aktivita, oheň, slunce, ale také měkkost v těle – naše svaly. Naopak JINová jóga nás svou pomalou pasivitou učí opečovávat tvrdé části a hlubší vrstvy těla – vazy, klouby, hluboké fasciální sítě a dokonce i kosti.

A stejně tak jako v těle, tak i v mysli se nám při jinové praxi otevírá prostor pro hloubku. Máme více času na pozorování a spojení se svým dechem. Myšlenky se rozptylují, zůstáváme sami se sebou ve svém nejvyšším bytí a zakoušíme jemnohmotnější prvky jógové praxe.

JIN jóga je SIMPLE. Neznamená to však, že je EASY.

Hluboké uvědomění dechu během asánové praxe, které společně rozvineme, nám otevírá bránu k pranajámě. Díky našim pravidelným setkáním můžeme položit nejen váš pevný základ pro praxi pránajamických cvičení, ale také se učit o práně (a formách jejího příjímání) jako takové.

Naše praxe na hodinách tělo energeticky vyváží a otevře. Soustředíme se na naše hlavní energetické dráhy a na čakry s jinovou energií – naši kolébku života a plynulost v křížové čakře po vzoru Saraswati, na středobod lásky v našem hrudníku i na božskou intuici třetího oka uloženou v každém z nás.

Kurz vede: Markéta Lukovská

 

Hluboké napojení na tok prány v jinových a relaxačních pozicích rozpustí vše vířivé a na hladině jezera se rozhostí naprostý klid. Nastává čas pro jógu mysli. 

Na naších lekcích se volné měkké tělo po pomalých jin pozicích potká s dechem uklidněnou a vjemy nezatíženou myslí. Takováto mysl se bude cvičit v kázni a v koncentraci. Pomalu, postupně a nenásilně, zato však s pravidelností a vedenou pečlivostí – tu vám obstará právě tento kurz.

Kombinace uvědomělého dechu na lekcích (a s pokračováním sami doma) s cvičením koncentrace a jógy mysli vám dodá nejen hluboké vnitřní uspokojení a soustředěnost, ale také objeví sílu, o níž jste dost možná nevěděli, že jí ve svém nitru máte nevyčerpatelné zásoby.

SOUČÁSTÍ KURZU JSOU MATERIÁLY pro cvičení pranayamy doma (jedná se mnohdy o 5 minutová cvičení, základem je však konzistence – pravidelnost, jen ta začne přinášet ovoce). Důkladně si vše vysvětlíme i vyzkoušíme na lekcích, abyste doma netápali a i díky materiálům přesně věděli, jak svých 5 či 10 minut času co nejupřímněji využít. 

U cvičení pranayamy i dharany, které se v kurzu i brožuře objeví, bude jasně popsáno: kdy provádíme, kdy je neprovádíme, za jakým účelem si je volíme, jaký efekt na nás mají.

REZERVOVAT KURZ

PRO KOHO JE KURZ VHODNÝ?

  • Pro všechny, kteří jsou často ve stresu, mají mnoho povinností, práce a potřebují vypnout mysl a aktivně si odpočinout.
  • Pro ty, kteří si přejí svému tělu, mysli i reakcím lépe porozumět a naučit se s nimi pracovat a mít je pod kontrolou.
Je vaším cílem cítit se lépe a dopřát si čas pro sebe?
Tady se vám bude líbit.

PRAVIDLA KURZU

V průběhu kurzu je kurzovné z jakéhokoliv důvodu nevratné. Prosím berte tuto skutečnost na vědomí. Pokud se rozhodnete tuto podmínku neakceptovat, rádi vás přivítáme na otevřených lekcích. Záloha na kurz 500,- je nevratná. Doplatek kurzu provedete na první lekci kurzu.

Na lekcích jsou hojně využívány pomůcky – bolstry, polštáře, cihličky i šátky na oči tak, aby bylo dosaženo maximálního pohodlí a uvolnění.
Vše je ve studiu k zapůjčení.